Берое и Пирин играят при 1:0 в двубой от 28-ия кръг

...

Берое удари Пирин с гол от съблекалнята и гледа към спасението

Берое и Пирин играят при 1:0 в дуел от 28-ия кръг на efbet Лига. Симеон Мечев откри резултата още във 2-ата минута.

Двубоят може да бъде следен по DIEMA SPORT, а на Gong.bg ще го проследим онлайн.

Домакините поведоха още във 2-ата минута. Уерди Мара получи отдясно и потърси далечния ъгъл. Янко Георгиев съумя да избие, само че много неубедително. Вини Трибуле нападна топката, само че Вячеслав Велев се опита да го спре, при което се сблъска с вратаря. Кълбото се озова в Симеон Мечев, който на празна врата вкара за 1:0.

След попадението темпото на игра спадна. В 25-ата минута Чебраилс Макрецкис шутира от над 25 метра. Топката беше блокирана от Педро Енрике, само че се озова в Димитър Тонев. Халфът също насочи удар, който не вещаеше заплаха за Иван Караджов и мина около вратата. След половин час игра Трибуле получи в наказателното поле с тил към вратата. Французинът си заложи топката, обърна се и шутира, само че бранител съумя да блокира.

По-добрата игра на заралии в тези минути продължи. Сана Гомес подаде към Мара в 35-ата минута. Албанецът шутира от границата на наказателното поле, само че не откри задачата. Малко по-късно и Тонислав Йорданов опита удар от над 25 метра, само че ударът му мина над вратата. В 39-ата минута Трибуле получи извеждащ пас от Мара в наказателното поле. Георгиев обаче внимаваше и съумя да изпревари нападател, улавяйки топката.

В продължението на мача се откри най-хубавата опция за гостите. Иван Тасев проби отляво и върна към Тонев. Халфът центрира остро в наказателното поле, където двама футболисти на " орлетата " се разминаха с топката.

Втората част стартира по-добре за Пирин. В 49-ата минута удар на Даниил Кондраков беше блокиран. Топката се озова в Димитър Тонев, който шутира по земя в десния ъгъл, само че Караджов съумя да реагира и да избие.

В 69-ата минута Андрей Йорданов проби отдясно и опита центриране, което се трансформира в удар, само че Караджов внимаваше и съумя да избие. Малко по-късно влезлият като запаса Калоян Кръстев получи травма и беше сменен от Божидар Пенчев. Шест минути по-късно Бенгюзов също опита центриране, което мина рисково около вратата.

В 83-ата минута " орлетата " получиха право да изпълнят директен свободен удар пред дъгата на наказателното поле. Зад топката застана Бенгюзов, чийто удар срещна стената и мина над вратата. Седем минути по-късно гредата избави благоевградчани. Ромарио напредна отляво и върна към Спас Георгиев. Последният насочи техничен удар, който щеше да влезе под гредата, само че Янко Георгиев съумя да избие, а по-късно кълбото срещна и гредата.

В четвъртата минута на добавеното време Янко Георгиев се включи в офанзива и засече с глава центриране от корнер. Караджов обаче се оправи.

Берое - Пирин 1:0

1:0 Симеон Мечев (2)

Берое:  73 Иван Караджов, 2 Густаво Каскардо, 3 Сана Гомес, 5 Зария Ламбулич, 8 Серкан Юсеин (53 - 17 Спас Георгиев), 10 Уерди Мара, 14 Педро Енрике, 16 Симеон Мечев (79 - 13 Ромарио Мойс), 18 Клайдер Машедо, 21 Вини Трибуле, 98 Тонислав Йорданов (53 - 9 Калоян Кръстев (70 - 77 Божидар Пенчев)

Резерви: 23 Иван Гошев, 6 Макс Челич, 7 Йоан Бауренски, 9 Калоян Кръстев, 13 Ромарио Мойс, 15 Георги Динков, 17 Спас Георгиев, 44 Атанас Йорданов, 77 Божидар Пенчев

Треньор: Николай Киров

Пирин:   21 Янко Георгиев, 38 Александър Дюлгеров, 11 Андрей Йорданов, 73 Венцислав Бенгюзов, 19 Вячеслав Велев, 14 Даниил Кондраков, 23 Димитър Тонев, 26 Иван Тасев (68 - 18 Мартин Смоленски), 8 Дмитро Семенив (60 - 24 Борис Тютюков), 72 Раян Сенхаджи, 20 Чебраилс Макрецкис

Резерви: 12. Максим Ковальов, 24 Борис Тютюков, 6 Вергил Янев, 25 Илиан Костов, 15 Любомир Тодоров, 18 Мартин Смоленски, 29 Мартин Бачев

Треньор: Христо Янев